"Technicy farmaceutyczni od lat są szykanowani"

"Technicy farmaceutyczni od lat są szykanowani"

Opublikowany

Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek oponuje przeciwko wygaszeniu zawodu technika farmaceutycznego twierdząc, że to "brak gospodarności i przykład marnotrawienia środków publicznych".

W całkowitej tajemnicy trwają konsultacje w sprawie wygaszenia i wyeliminowania z rynku techników farmaceutycznych. W zupełnej ciszy rozpoczyna się proces powolnej likwidacji tego zawodu. W ten sposób Polska stanie się jedynym w Europie - a może i na świecie - krajem, w którym w aptekach pracować będą tylko farmaceuci.

Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek

Techników w aptekach pracuje ponad 40 tysięcy, farmaceutów tylko ok. 20 tysięcy. Jest więc oczywiste, że jeżeli zabraknie techników, to z pewnością pensje farmaceutów – mimo,  iż już wysokie - poszybują do niebotycznych rozmiarów. Zapewne jest to jeden z powodów dla których  rozpoczyna się likwidacja posiadającego olbrzymie tradycje zawodu "technik farmaceutyczny". Likwidacja nie poparta jakimikolwiek argumentami merytorycznymi.

Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek

Technicy farmaceutyczni od lat są szykanowani, wbrew interesowi społecznemu uniemożliwia się im podnoszenie kwalifikacji, torpedowane jest tworzenie własnej korporacji zawodowej. Wszystko to dzieje się w sposób zawoalowany, w jakichś dziwnych niejasnych okolicznościach, w których decyzje zapadają nawet bez wiedzy zainteresowanych. Zupełnie jak w bananowej republice.

Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek

Czytaj więcej - kliknij tutaj. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.