Będzie porozumienie w sprawie legalizacji "medycznej marihuany"?
Będzie porozumienie w sprawie legalizacji "medycznej marihuany"?
Kopiuj tekst

Będzie porozumienie w sprawie legalizacji "medycznej marihuany"?

Śmierć Tomasza Kality - byłego rzecznika SLD, który chorował na glejaka mózgu stała się powodem do wznowienia dyskusji na temat legalizacji "medycznej marihuany". Jak podaje Rzeczpospolita - jest szansa na porozumienie i uchwalenie ustawy.

PiS zapewnia teraz, że ustawa powinna być uchwalona do końca lutego. Zielone światło dała we wtorek premier Beata Szydło. – Chodzi o dokończenie w lutym całego procesu legislacyjnego, czyli prac w Sejmie i Senacie – zapewnia „Rzeczpospolitą" poseł PiS Tomasz Latos, wiceszef Komisji Zdrowia.

PiS uznało, że dalszy opór w sprawie dopuszczenia marihuany do celów leczniczych jest bezcelowy, szczególnie po dramatycznej walce o spełnienie tego postulatu, jaką prowadził Tomasz Kalita, były rzecznik SLD, zmarły w poniedziałek na glejaka mózgu.

Liroy-Marzec podkreśla, że rolę w opóźnieniu przyjęcia ustawy odegrał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, zapowiedział więc złożenie wniosku o jego odwołanie. Nie ma jeszcze wystarczającej liczby podpisów, ale swój złożył już Paweł Kukiz, lider ugrupowania.

Instytut włókiem jest gotowy. Nie potrzebujemy firmy z Izraela, z Indii. Potrzebujemy upraw w kraju. Zrobiliście refundację, która nie działa. Podpiszcie ustawę, głosujecie za ustawę. Będziemy wnioskować o wotum nieufności wobec ministra zdrowia. Panie Ministrze, idziemy po Pana. Ja tego nie odpuszczę. Mamy już zebrane podpisy. - Poprą nas inne kluby.

poseł Liroy-Marzec

Źródło: www.rp.pl
Czytaj więcej - kliknij tutaj
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.