Szczepionki - rozsądek czy ryzyko na własne życzenie?
Szczepionki - rozsądek czy ryzyko na własne życzenie?
Kopiuj tekst

Szczepionki - rozsądek czy ryzyko na własne życzenie?

Obowiązkowe od początku tego roku szczepienia przeciwko pneumokokom, podgrzewają odwieczną dyskusję o tym czy szczepionki ratują nasze zdrowie czy może kieszenie właścicieli koncernów farmaceutycznych. Ilu specjalistów, tyle opinii. Sęk w tym, aby bzdury odsiać od naukowych dowodów, a to bez odpowiedniej wiedzy jest trudne. Co na temat szczepień sądzi lekarz?

Polecamy lekturę najnowszego wpisu Dr Pawła Jarosza, który obala mity krążące wokół szczepień. 
Koncerny farmaceutyczne wymyślają szczepionki na choroby, których nie ma?

Warto przejrzeć dane zachorowalności w USA po aktywności ruchów antyszczepionkowych. Jednoznacznie wskazują na pojawianie się chorób, których nie było. Dochodzi do pierwszych zgonów w Hiszpanii czy USA. Rodzice tych dzieci jasno przyznają, że zostali omamieni. Oczywiście w tym miejscu przeciwnicy szczepionek podadzą kolejny argument: nawet gdyby te choroby rzeczywiście istniały (sic!), to i tak szansa na to, że dziecko na nie zachoruje jest nikła. Dowodem są nieszczepione dzieci matek z ruchów antyszczepionkowych. Wynika to jednak z faktu, że od lat szczepiliśmy dzieci i to spowodowało, że wiele chorób praktycznie zanikło. Dopiero za kilkadziesiąt lat zbierzemy prawdziwe żniwo chorób, które rozszaleją się w skutek braku szczepień. Kto na tym zarobi? Firmy farmaceutyczne. Im naprawdę jest wszystko jedno z punktu widzenia czysto ekonomicznego.

Dr Paweł Jarosz

Skutki uboczne szczepionek są groźne dla życia i zdrowia?

Mało kto wie, że nawet po zażyciu zwykłego paracetamolu może dojść do takich działań niepożądanych jak np. zespół Lyella, który polega na utracie części skóry w obrębie dużych obszarów ciała, co prowadzi do ostrego stanu wymagającego interwencji szpitalnej. Czy to jest powód dla którego mamy nie łykać paracetamolu? Nie. Bo takie działanie niepożądane występuje niezwykle rzadko. Przykłady można mnożyć.

Dr Paweł Jarosz

Są dwa powody, dla których warto szczepić dzieci. Pierwszy powód: Twoje dziecko może pochwalić się rówieśnikom ze szkoły fajnym śladem po szczepieniu. Drugi powód: Nie umrze.

Dr Paweł Jarosz

Przeczytaj cały wpis - kliknij tutaj
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.