Podsumowanie zmian na rynku farmaceutycznym

Podsumowanie zmian na rynku farmaceutycznym

Opublikowany

Jak planowane i nowo wprowadzone zmiany prawne na rynku farmaceutycznym wpłyną w nowym roku na rzeczywistość farmaceutów i pacjentów? Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej podsumowuje dla Polskiego Radia kluczowe kwestie.

Sprzedaż kosmetyków i suplementów w aptekach

Naszym zdaniem kosmetyki powinny zostać w aptekach dlatego, że wiele z tych kosmetyków ma działanie prozdrowotne i same apteki w swoim asortymencie mają kosmetyki, które mają działanie prozdrowotne.
Suplementy też powinny zostać, jednakże powinny one podlegać badaniom - tak, że zadeklarowany skład suplementu zgadza się ze składem faktycznym w danym leku.

Opieka farmaceutyczna

Społeczeństwo się starzeje, zauważamy małą liczbę lekarzy, średnia wieku lekarzy jest coraz większa. Tutaj rola farmaceutów jest nie do przecenienia, dlatego, że jestesmy ogniwem pośrednim pomiędzy lekarzem a pacjentem. Poprzez odpowiednią opiekę farmaceutyczną jestesmy w stanie wypełnić te lukę i zabezpieczyć pacjentów w podstawowe lekarstwa czy udzielić porady.

System ochrony zdrowia nie dostrzega naszej grupy zawodowej. Jesteśmy bdb wykształconymi specjalistami, którzy są w stanie usprawnić i pomóc systemowi ochrony zdrowia o czym od lat informujemy ministerstwo zdrowia. Nie wiem dlaczego system ochrony zdrowia nie chce skorzystać z naszej pomocy.

Zmiany w ustawie prawo farmaceutyczne - kryterium demograficzne

Z naszych wyliczeń wynika, że na dzień dzisiejszy mamy już ponad 400 gmin, w których jest możliwe otwieranie nowych aptek. Również będzie możliwe otwieranie nowych aptek na nowopowstałych osiedlach. Jest to dobre rozwiązanie dla pacjenta

Posłuchaj całego podsumowania - kliknij tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.