Nowy rok to nowa, poszerzona lista 75+
Nowy rok to nowa, poszerzona lista 75+
Kopiuj tekst

Nowy rok to nowa, poszerzona lista 75+

Od stycznia tego roku seniorzy mogą otrzymać bezpłatnie już 1167 medykamentów. Po pierwszych miesiącach funkcjonowania listy 75+ została ona poszerzona o kolejne pozycje.

Nowości, które pojawiły się na liście najbardziej ucieszyły cukrzyków. Od stycznia refundacją objęte zostały preparaty insulin ludzkich i analogów szybkodziałających z grupy limitowej 14.1, Hormony trzustki – insuliny ludzkie i analogi insulin ludzkich. Do tej pory seniorzy bez opłat mogli otrzymać jedynie długodziałające produkty. Teraz nie zapłacą również za te o krótkim działaniu, specjalne zmodyfikowane genetycznie analogi insulin i ich mieszanki.
Oprócz insulin, na senioralny wykaz po raz pierwszy trafił także proszek do inhalacji stosowany u pacjentów cierpiących na obturacyjną chorobę dróg oddechowych. Dodano również nowe produkty, z których korzystają osoby z rozpoznanym Parkinsonem o nieznanych przyczynach.
W projekcie listy bezpłatnych leków dla seniorów nie znajdują się niesterydowe leki przeciwbólowe zawierające naproksen. Spośród wielu leków obecnych na tej liście stosowanych u pacjentów z chorobą i zespołem Parkinsona usunięto leki  zawierające  substancję czynną biperidenum.
Czytaj więcej:
dziennikpolski24.pl - kliknij tutaj. 
mg.gov.pl - kliknij tutaj
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.