Nie będzie państwowej plantacji marihuany
Nie będzie państwowej plantacji marihuany
Kopiuj tekst

Nie będzie państwowej plantacji marihuany

Do niedawna Ministerstwo Zdrowia planowało założenie państwowej plantacji marihuany po to, aby zmniejszyć koszty jej pozyskiwania i skrócić czas jej dostarczenia do pacjenta. Dziś już wiemy, że marihuana będzie jednak sprowadzana.

W pracach nad projektem wprowadzającym możliwość legalnego korzystania z konopii w celach medycznych właśnie ten element (przyp. red.: uprawa w Polsce) budził najwięcej wątpliwości.

– przyznaje w rozmowie z DGP wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.

Uprawami miał się zająć Poznański Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Jego pracownicy kilka tygodni temu brali udział w pracach nad szczegółowymi rozwiązaniami. – Od tamtego czasu nikt się z nami nie kontaktował – potwierdza Przemysław Baraniecki z instytutu.

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas podkreśla, że ministerstwo nadal dąży do tego, by marihuana medyczna była dostępna w aptekach. – Decyzja, skąd miałaby pochodzić, nie jest jeszcze przesądzona – zapewnia. Obecnie specyfik jest sprowadzany z Holandii i Czech.
Źrodło: Gazetaprawna.pl 
Poprzedni tekst MA na temat upraw - kliknij tutaj
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.