Polska alternatywa dr Google? | #AptekaPrzyszłości
Polska alternatywa dr Google? | #AptekaPrzyszłości
Kopiuj tekst

Polska alternatywa dr Google? | #AptekaPrzyszłości

Zanim pacjent dokona konkretnego zakupu w aptece najczęściej jest po wizycie u lekarza albo co bardziej prawdopodobne, po lekturze setek stron internetowych. A gdyby tak istniała jedna strona, która pomaga pacjentowi w zdefiniowaniu problemu i ustaleniu zakresu produktów, które mogą mu pomóc?

Rozwiązanie dość ryzykowne - wszak żadna wiedza z internetu lekarza nie zastąpi. Jednak skoro pacjenci i tak to robią, to zdecydowanie lepiej, aby pozyskiwali wiedzę z jednego, konkretnego i sprawdzonego źródła, niż z kilkudziesięciu różnych, samodzielnie wyciągając wnioski?

Jednym z ciekawych rozwiązań (obecnie w fazie prototypu), które mogłoby pomagać pacjentom w radzeniu sobie z przykrymi dolegliwościami (tymi mniej groźnymi) jest serwis internetowy tumnieboli.pl

www.TuMnieBoli.pl - jak to działa? - YouTube

TuMnieBoli.pl to marketplace produktów o działaniu zdrowotnym. Wystarczy na modelu człowieka zaznaczyć miejsce bólu lub wskazać dolegliwość, aby natychmiast ...

Czytaj więcej

Jak działa? Bardzo intuicyjnie!
- klikasz na cześć ciała w której odczuwasz ból
1.PNG
- następnie serwis prowadzi Cię do uszczegółowienia miejsca bólu
2.PNG
- po sprecyzowaniu dolegliwości (w przedstawionym przypadku wybraliśmy migrenę), na ekranie pojawia się nam lista specyfików, które mogą nam pomóc. 
3.PNG
Rozwiązanie oczywiście niesie za sobą ryzyko przyjmowania przez pacjenta preparatów, które wcale nie muszą im pomagać. Jednak dobrze dopracowana baza + alerty o konieczności zasięgnięcia porady specjalisty, mogłyby stać się motywacją do dalszego działania pacjenta (np. do wizyty u lekarza lub konsultacji z farmaceutą). Taki serwis mógłby również pomóc pacjentom sprecyzować potrzeby, zanim Ci trafią do apteki. 
Więcej o rozwiązaniu "Tu mnie boli" znajdziesz tutaj. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.