IMS prognozuje wzrost na rynku farmaceutycznym

IMS prognozuje wzrost na rynku farmaceutycznym

Opublikowany

W ciągu najbliższych 5 lat wartość rynku farmaceutycznego będzie nadal rosła. Pojawi się też wiele przełomowych terapii, ale finalnie tempo wzrostu ustabilizuje się.

Oznacza to 33 proc. wzrost wartościowy, czyli o 367 mld USD więcej względem 2016 roku. Średnioroczny wzrost wartościowy (CAGR 2017-2021) globalnego rynku leków osiągnie tempo na poziomie 4-7 proc. Spodziewane jest zatem wyhamowanie wzrostu z poziomu 9 proc. zanotowanego w 2014 i 2015 roku, który związany był przede wszystkim z wprowadzeniem przełomowych terapii stosowanych w leczeniu WZW C oraz chorobach nowotworowych. Zakłada się, że niższe tempo wzrostu będzie wynikać także z kontynuacji presji na obniżanie cen, ze spowolnienia wzrostu ilościowego na rynkach dynamicznego wzrostu i z wygaśnięcia ochrony patentowej.

W ciągu najbliższych pięciu lat rozwój rynku globalnego będzie stymulowany przez rekordowo wysoką liczbę nowych leków wprowadzonych do leczenia. Zakłada się, że z ponad 2,2 tys. substancji aktywnych, będących obecnie w końcowej fazie rozwoju, w ciągu kolejnych pięciu lat co roku do obrotu wprowadzanych będzie średnio 45 nowych leków. Nowe leki będą miały zastosowanie w leczeniu takich chorób jak: nowotwory, choroby autoimmunologiczne, metaboliczne czy choroby układu nerwowego. Liczba nowych terapii możliwych do stosowania w chorobach nowotworowych, ich potencjalne kombinacje w schematach leczenia, a także zaangażowanie w rozwój firm, które dotychczas nie były obecne na rynku leków onkologicznych, znacząco zmienią możliwości leczenia onkologicznego pacjentów w ciągu najbliższych pięciu lat.
Czytaj więcej na stronie IMS Health - kliknij tutaj

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.