Projekt ustawy PF przeszedł do dalszych prac
Projekt ustawy PF przeszedł do dalszych prac<br>
Kopiuj tekst

Projekt ustawy PF przeszedł do dalszych prac

Wczoraj (14.12.2016) miało miejsce pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne.

Projekt zakłada, że powierzenie prowadzenia aptek farmaceutom, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz ustalone i skodyfikowane zasady etyki zawodowej spowoduje, że zawsze zadanie ochrony zdrowia publicznego będzie realizowane przez apteki  jako priorytetowe, a jakiekolwiek inne jej aktywności nie będą negatywne wpływać na jakość usług farmaceutycznych.

Waldemar Buda

Nie jest dobra dla klientów zarówno sytuacja w której byłaby absolutna dominacja aptek indywidualnych, ani zdecydowanie nie jest również w interesie Polaków, żeby była dominacja aptek sieciowych. Wydaje się w tej chwili, że te udziały, które w tej chwili są obserwowane, one powinny pozostać.

Krzysztof Łanda, wiceminister zdrowia

Minister Zdrowia popiera przedłożony projekt. Wpisuje się on w koncepcję zmian, które przygotowujemy w resorcie.

Krzysztof Łanda, wiceminister zdrowia

Projekt przeszedł do kolejnego etapu procedowania, pomimo wniosków formalnych o odrzucenie go, które pojawiły się na początku spotkania.

Relację z posiedzenia Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji obejrzysz tutaj - kliknij
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.