Dramatyczne zadłużenie na rynku aptek
Dramatyczne zadłużenie na rynku aptek
Kopiuj tekst

Dramatyczne zadłużenie na rynku aptek

Jak wskazuje TVN24 BiS, z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że ponad 1,2 tys. z nich ma niezapłacone w terminie zobowiązania na łączną kwotę przekraczającą 52 mln złotych. Od początku roku ich łączne zadłużenie wzrosło o ponad 30%!

W ciągu niespełna 11 miesięcy w bazie danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej liczba zadłużonych aptek wzrosła o prawie 12 proc., ale ich całkowite zadłużenie skoczyło w górę o ponad 30 proc. Średni dług wzrósł w tym czasie z 35,5 do 42 tys. zł. Taka sytuacja może sugerować, że w branży dzieje się coś niedobrego, zwłaszcza że spora część nich to małe apteki, dla których taka kwota jest znaczącym obciążeniem.

Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Jak wynika z danych KRD, aż w czterech województwach liczba aptek notowanych w Krajowym Rejestrze Długów przekracza 100. Są to województwo łódzkie (100), małopolskie (120), śląskie (206) oraz mazowieckie (231). Stanowią one ponad 50 procent ogólnej liczby zadłużonych aptek. Odpowiadają również za ponad połowę łącznego zadłużenia. Najmniej niepłacących w terminie aptek znajduje się natomiast w województwie lubuskim (19), warmińsko-mazurskim (23) oraz podlaskim (25).
Więcej na ten temat na stronie TVN24 BiS - kliknij tutaj
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.