Polska służba zdrowia wlecze się w ogonie Europy
Kopiuj tekst

Polska służba zdrowia wlecze się w ogonie Europy

Zajmujemy 36. miejsce na 44 pod względem części PKB przeznaczanej na opiekę zdrowotną. To wciąż niedoinwestowany, zaniedbany obszar.

Jednak ambicje rządu są wysokie - farmacja ma się stać jedną z 10 najsilniejszych gałęzi gospodarki w kraju.
W Polsce na sektor ochrony zdrowia przeznacza się jedynie 6,4 proc. PKB (z czego 4,5 proc. to nakłady rządowe), podczas gdy w państwach zrzeszonych w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju średnia wynosi 8,9 proc.
Według raportu przygotowanego przez Uniwersytet Rzeszowski i Szkołę Główną Handlową polski rynek farmaceutyczny w najbliższych latach nadal będzie dynamicznie rósł. Z analiz firmy BMI Research wynika, że w 2015 r. wart był 29,8 mld zł, zaś rynek kosmetyczny osiągnął 20 mld zł.
Polski rynek farmaceutyczny tworzą nie tylko krajowe spółki, ale także globalne firmy farmaceutyczne, które zapewniają Polakom wiele niedostępnych wcześniej leków innowacyjnych. Jedną z nich jest Sanofi. – Farmacja jest branżą strategiczną dla gospodarki, ponieważ buduje swoją konkurencyjność w oparciu o innowacje, które są jednym z kluczowych elementów zapewniających trwały wzrost gospodarczy – mówi Magdalena Kruszewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce.
Czytaj więcej - kliknij tutaj.
Źródło: www.rp.pl 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.