Waldemar Buda w Radiu Łódź o planach zmiany prawa

Waldemar Buda w Radiu Łódź o planach zmiany prawa

Opublikowany

Projekt zmian w prawie farmaceutycznym wpłynął do laski marszałkowskiej. Zmiany o których dyskutuje całe środowisko aptekarskie są coraz bliżej wdrożenia.
Waldemar Buda - przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. regulacji rynku farmaceutycznego dla Radia Łódź komentuje postęp prac i przyczyny zaproponowania zmian w takim, a nie innym kształcie.

Aby posłuchać audycji - kliknij tutaj.

Chcielibyśmy, aby apteki prowadziły osoby, które wiele lat się do tego przygotowywały. One wówczas dają gwarancję tego, że to jest nie tylko sklep do sprzedawania leków, ale i do świadczenia pomocy. Przypomnę, że w prawie farmaceutycznym apteka jest punktem ochrony zdrowia i gwarancją tego jest prowadzenie aptek przez farmaceutów. My chcemy ewolucyjnie zmierzać w tym kierunku, aby apteki prowadzili farmaceuci. Nie ma w tym żadnej rewolucji. W połowie krajów europejskich takie zasady obowiązują, a my idziemy bardzo małym kroczkiem, ponieważ proponujemy, aby ta zasada obowiązywała dopiero na przyszłość - wskazał Waldemar Buda.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.