Konfederacja Lewiatan informuje na swojej stronie, że Komisja Europejska wystosowała do naszego rządu uzasadnioną opinię w sprawie ograniczeń dotyczących reklamy aptek. Podkreśla również, że liczy na rozwiązanie tego problemu i poluzowanie przepisów. Marek Tomków, wiceprezes NIA, komentuje: duże sieci nie zapracowały na zaufanie.
Blokada potencjału farmaceutów?
Obawa o ustawę o zawodzie
Warto podkreślić, że zakaz może „położyć" także procedowaną obecnie ustawę o zawodzie farmaceuty w części, która wprowadza możliwość świadczenia w Polsce pierwszych usług opieki farmaceutycznej. Regulacja zakłada, że będą one dostępne w wybranych (chętnych do tego) aptekach, więc farmaceuta lub właściciel apteki, którzy będą chcieli o tym poinformować, także wpadną w sidła zakazu reklamy - kontynuuje Kinga Grafa.
900 kar dla przedsiębiorców
Urzędy i straż też się nie reklamują
Co więcej, aby rozmawiać o zmianie zakazu reklamy aptek – duże sieci musiałyby zapracować na zaufanie, a nie zrobiły tego w ciągu ostatnich lat – podkreśla wiceprezes NIA. -Drogowskazy, które przyjmowały rozmiary 10-piętrowego budynku, programy opieki farmaceutycznej, które w rzeczywistości okazywały się programami lojalnościowymi, punkty naliczane za choroby, wyłudzenia znacznych kwot z budżetu NFZ - co podkreślili sami twórcy zakazu reklamy aptek. To tylko część nadużyć - uważa Tomków.
„Te podmioty nie zasługują na poluzowanie przepisów”
Emilia Załeńska-Zduniak
redaktor naczelna magazynu "Moje Zdrowie"
POLECAMY

Zezwolenie cofnięte (nie tylko) za morfinę. "To nie zamyka sprawy"
Wszystko zaczęło się od błędnego wydania morfiny – przez niewłaściwą osobę i w niewłaściwej dawce. Choć tak naprawdę źródła tej sprawy są znacznie głębsze. Tkwią w obsadzie kadrowej i w sposobie organizacji pracy jednej z jarocińskich aptek. Sprawa ta była tak bulwersują...
Czytaj więcej

Dane na talerzu podane – farmaceuci o rządowym projekcie
Farmaceuci pytają, w czyim interesie działa Ministerstwo Zdrowia. Wszystko przez Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu, który 10. lipca trafił do Sejmu.
Czytaj więcej