Farmaceuci pytają, w czyim interesie działa Ministerstwo Zdrowia. Wszystko przez Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu, który 10. lipca trafił do Sejmu.
Wymiana informacji
Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe warunki organizacyjne i techniczne, które powinny spełniać aplikacje mobilne służące do przesyłania danych, o których mowa w ust. 2b, oraz sposób wymiany informacji w postaci elektronicznej między Internetowym Kontem Pacjenta i aplikacjami mobilnymi, mając na uwadze konieczność zapewnienia szybkiego i bezpiecznego dostępu użytkowników aplikacji mobilnych do informacji o wystawionej recepcie oraz bezpieczeństwa danych przetwarzanych w aplikacjach mobilnych użytkowanych przez pacjenta” – czytamy w projekcie ustawy.
Prosimy się o kłopoty?

Centrum e-Zdrowia blokuje konto Gemini. Ciąg dalszy serialu pt. „Afera z e-receptami"
Tym razem w roli głównej wystąpili Rzecznik Praw Obywatelskich i wiceminister zdrowia. Sprawa opisana przez „Dziennik Gazetę Prawną” określana jest największym od lat skandalem na polskim rynku farmaceutycznym.
Czytaj więcej
Ochrona danych krytycznych według RODO w wydaniu PL - udostępnienie ich wszystkim. W EU dane zdrowotne (a taką jest informacja o przyjmowanych lekach) są wyłączane z reguł wolnego przepływu, dyskutowane latami, a u nas ciach i załatwione. Ubezpieczyciele i inny biznes lubią to – grzmi na Twitterze Michał Byliniak wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.
MZ zaprasza do rozmów
POLECAMY

Zezwolenie cofnięte (nie tylko) za morfinę. "To nie zamyka sprawy"
Wszystko zaczęło się od błędnego wydania morfiny – przez niewłaściwą osobę i w niewłaściwej dawce. Choć tak naprawdę źródła tej sprawy są znacznie głębsze. Tkwią w obsadzie kadrowej i w sposobie organizacji pracy jednej z jarocińskich aptek. Sprawa ta była tak bulwersują...
Czytaj więcej

Szczepionka mRNA-1273. Badania opisane w NEJM bardzo obiecujące
Na łamach New England Journal of Medicine ukazały się w ostatnich dniach wyniki badań nad "genetyczną" szczepionką przeciwko SARS-CoV-2. Choć skupiały się na testowaniu bezpieczeństwa preparatu, to dały pomyślne wyniki dotyczące jej skuteczności.
Czytaj więcej