NRA zbiera głosy poparcia dla projektu nowelizacji ustawy

NRA zbiera głosy poparcia dla projektu nowelizacji ustawy

Opublikowany

Od wielu miesięcy trwa dyskusja nad nowelizacją ustawy prawo farmaceutyczne. W ramach parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego, przedstawiciele całego środowiska proponują swoje zmiany. Obecnie projekt zakłada zmiany takie jak:

- przyjęcie zasady, że zezwolenie na nowe apteki będzie mógł uzyskać wyłącznie aptekarz lub spółka aptekarzy,
- minimalne odległości w jakich mogłyby otwierać się kolejne apteki,
- wprowadzenie kryterium geograficznego,
 - możliwość sprzedaży apteki wraz z lekami.

Prezes NRA postanowiła zebrać pod projektem zmian głosy poparcia farmaceutów:

"Proszę zatem z całego serca o zrozumienie naszych działań i poparcie. Bo ta ustawa nie jest jak twierdzą jej przeciwnicy dla „wąskiej grupy działaczy” tylko dla milionów Polaków o których na co dzień troszczy się trzydzieści tysięcy farmaceutów. I aby mogli to robić właściwie należy im się szacunek i choć odrobina bezpieczeństwa."
"Często zarzuca się nam że dbamy tylko o indywidualnych aptekarzy nie troszcząc się o farmaceutów pracujących w sieciach. Każdy z Was ma prawo pracować i realizować własne plany zawodowe tam gdzie zechce. Ma prawo mieć swoją aptekę (projekt zakłada możliwość odkupienia już istniejących aptek tylko przez farmaceutów posiadających mniej niż cztery apteki). Ma prawo pracować u innego farmaceuty. Ma prawo pracować w aptece nie należącej do aptekarza czy w sieci aptek. Ale przede wszystkim ma prawo do pracy w godnych warunkach z poszanowaniem jego wiedzy i umiejętności. Naczelna Rada Aptekarska z szacunkiem podchodzi do każdego przedsiębiorcy również tego, który nie jest aptekarzem. Ale chcemy, aby szacunkiem darzono także nas - farmaceutów. Bo bez nas biznes nic nie znaczy."
Aby oddać swój głos - kliknij tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.