Medisafe - zapomnieć o obowiązku pamiętania | #AptekaPrzyszłości
Kopiuj tekst
Medisafe - zapomnieć o obowiązku pamiętania | #AptekaPrzyszłości

Medisafe - zapomnieć o obowiązku pamiętania | #AptekaPrzyszłości

Gdy codziennie przyjmuje się kilkanaście różnych preparatów, łatwo się pogubić, zapomnieć lub pomylić. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia...

I nie chodzi tutaj o technologie kosmiczne, a o sytuację w której pacjent łyka 15 tabletek z których 80% to produkty OTC, które kupił przypadkowo z myślą, że będzie szczuplejszy, zdrowszy, silniejszy czy bardziej odporny. Mowa tu przede wszystkim o osobach, które cierpią na poważne choroby i zmuszone są do przyjmowania wielu środków o różnych substancjach czynnych, w różnych dawkach i o różnych porach.

Z tą myślą Omri i Rotem Shor stworzyli Medisafe - aplikację, która odciąża chorych od obowiązku pamiętania o konieczności zażycia leków. Popchnęła ich do tego ich osobista historia. Ich ojciec w 2012 roku przypadkowo wziął dodatkową dawkę insuliny, co doprowadziło do pogorszenia stanu jego zdrowia. Bracia Shor postanowili działać i dziś możemy pobrać aplikację Medisafe na nasz smartfon.

Jak dokładnie działa Medisafe?
Wystarczy, że dodasz nazwę leku, dawkowanie i ustawisz powiadomienie na konkretną godzinę oraz powtórzysz te czynności w stosunku do wszystkich leków. Wystarczy zrobić to raz, aby później nie pamiętać, nie zapisywać, nie kontrolować.

Aplikacja w sklepie Google Play ma ponad milion pobrań i wysoką ocenę, bo aż 4,5. Zgromadziła pozytywne oceny także wśród polskich użytkowników.Dlaczego piszemy o tym tutaj? Dlatego, że wierzymy, iż farmaceuta z powodzeniem może polecać takie rozwiązania odwiedzającym jego aptekę pacjentów. Mało tego - może pomóc im takie narzędzia znaleźć, dodać do takiej aplikacji właśnie kupione leki i budować w ten sposób zaufanie i lojalność. Po prostu - budować opiekę farmaceutyczną małymi krokami.

Więcej na temat Medisafe znajdziesz tutaj.
Powiązane artykuły
Ile recept jest bezbłędnych?

Okazuje się, że zrealizowanie i rozliczanie recepty to sprawa skomplikowana na tyle, że tylko nielicznym udaje się uniknąć błędów. Skąd takie wnioski? Narodowy Fundusz Zdrowia przyjrzał się pracy aptekarzy. Wyniki są zatrważające. W trzecim kwartale 2017 roku przeprowadzono łącznie 202 postępowania kontrolne i... tylko w pięciu nie wykryto absolutnie żadnych uchybień przy realizacji i rozliczaniu recept. Wcześniej też było fatalnie.
Marek Tomków: farmaceuta w aptece szpitalnej to ogromna oszczędność

Marek Tomków wyciąga wnioski z raportu NIK-u dotyczącego jakości pracy aptek szpitalnych. Raport ten wykazał, że dochodzi do wielu zaniedbań - przeterminowane leki, zdekompletowane zestawy przeciwstrząsowe - narażanie zdrowia i życia pecjentów. 
To duży plus e-recepty!

Ogromną przewagą elektronicznej recepty z perspektywy pacjenta jest możliwość wykupienia leków w rożnych aptekach bez utraty prawa do refundacji. Rząd przyjął nowelizacje siedmiu ustaw, które umożliwią jej stosowanie.
Kury znoszące jajka z lekiem?

Naukowcy z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST) w regionie Kansai zmodyfikowali genetycznie zarodki kurczaków tak, by już na etapie komórkowym były zdolne do produkowania interferonu beta - rodzaju białka, które możne być wykorzystywane w leczeniu wielu chorób (m.in. stwardnienia rozsianego, WZW czy nowotworów).
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.